Program druki opłaty środowiskowejTworzenie sprawozdań do urzędu marszałkowskiego może wydawać się trudne. Dzięki naszej aplikacji jest jednak bardzo proste i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ani również zaawansowanej znajomości obsługi komputera. Nie trzeba instalować na komputerze żadnych dodatkowych wtyczek, a tym bardziej programów. Nie potrzebujesz znać ani wyszukiwać w internecie adresu urzędu marszałkowskiego – znajdziesz go w naszym serwisie!

Czego w takim razie potrzeba?
Wystarczy zwykły komputer z dostępem do internetu i można samodzielnie wygenerować raport z korzystania ze środowiska. Należy się zarejestrować, a następnie zalogować się w naszej aplikacji (odnośnik znajdziesz w prawym górnym rogu strony). W celu wprowadzenia odpowiednich danych na formularzu sprawozdania potrzebne będą również podstawowe informacje, takie jak:

  • Pełna nazwa przedsiębiorstwa oraz jego adres
  • KRS przedsiębiorstwa
  • NIP przedsiębiorstwa
  • REGON przedsiębiorstwa

Ponadto, w zależności od tego jaki rodzaj zanieczyszczeń się generuje potrzebne będą dane o źródle tych zanieczyszczeń. I tak na przykład, jeśli przedsiębiorca składa sprawozdanie tylko z wprowadzonych do powietrza gazów oraz pyłów, które są następstwem korzystania z pojazdów z napędem spalinowym należy przygotować takie dane jak:

  • Rodzaj pojazdu / rodzaje pojazdów (osobowy, inny niż osobowy do 3,5 t DMC, ciężarowy, autobus itd.)
  • Rodzaje zasilania w poszczególnych pojazdach (diesel, benzyna, gaz LPG, gaz CNG itd.)
  • Normę spalin w poszczególnych pojazdach (Euro 0, Euro 1, Euro 2, Euro 3, Euro 4, Euro 5)
  • Liczbę spalonych przez poszczególne pojazdy litrów danego paliwa

Do tej pory większość przedsiębiorców składająca sprawozdania spisywała powyższe dane na kartce papieru lub w tabelach programu Excel i na koniec półrocza robiła podsumowanie, a następnie przekazywała te dane osobie, która potrafiła stworzyć raport.

Dzięki naszej aplikacji oszczędzisz czas oraz pieniądze!
Dane z otrzymywanych za paliwo faktur możesz wpisywać do programu na bieżąco lub zliczając faktury w dowolnych okresach z zakresu 1 stycznia – 30 czerwca oraz 1 lipca – 31 grudnia, a więc tą pracę wykonujesz tylko raz! Jeśli mamy kilka podobnych pojazdów np: 3 pojazdy ciężarowe z silnikiem diesla spełniającym normę Euro 5, wówczas możemy spalone przez te pojazdy litry zsumować i tą sumę wprowadzić do aplikacji. Program sam przeliczy te wartości na tony (jednostka wymagana przez urząd wojewódzki to megagram = tona).
Gdy nadejdzie czas składania sprawozdań do urzędu marszałkowskiego, wygenerujesz raport jednym kliknięciem myszki. I to wszystko!

Szukane wyrażenia: